• + (90) 534-020-7719
  • Salı - Pazar : 10:00 - 22:00 Pazartesi Kapalı

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfamızda sizlerden yoğunlukla gelen sorulara dilimiz döndüğünce yanıt yazmaya çalıştık. Sorulara ve yanıtlara bir göz atarsanız eğer dans, latin dansları ve etkinlikleri hakkında bir çok kavram ile ilgili bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz.Salsa

Salsa hem sosyal hem de sportif bir faaliyettir. Fit bir görünüme kavuşmak ve yeni arkadaşlar edinmek için dans etmekten daha zevkli ne olabilir? Gece boyu dans ederek eğleneceğiniz becerileri sağlamak bizden, partilemek istediğiniz mekan ya da şehri seçmek sizden. İster Ankara, ister İstanbul; ister Londra, ister Havana...


60 dakikalık Salsa dansının 400 kalori kadar yaktırdığını biliyor muydunuz? Ayrıca Salsa sayesinde sıkılaşmak ve şekilli bir vücuda sahip olmak da mümkün. Latin Amerika'da insanlar fit kalmak ve stres atmak için bu partileri iple çekiyorlar.

Temel duruş, adım ve dönüşler ile Salsaya giriş yapılır ve kulaklar Salsa ritmine aşina olur. Bireyler eşli dans edebilir.

Bir ders saati 55 dakika sürer. Kurlar ise haftada 1 saat ders ve 3 saat pratik olmak üzere 3 ay sürer.

Başlangıç kuru 3 ay sürse de, pratik saatlerini iyi değerlendirirseniz kuru bitirmeden rahatça dans edebilirsiniz.

Kendi sınıfınızın dersini kaçırmanız halinde bir başka başlangıç sınıfının dersine girebilirsiniz.

Kesinlikle hayır. Bir çok insan partnersiz gelir. Ders sırasında partner değişimleri yaptığımızdan bir çok insanla dans etme fırsatınız olur.

Rahatça hareket edebildiğiniz herhangi bir kıyafet uygundur. Ayrıca unutmayın, Salsa sportif bir dans olduğundan sınıflar kış aylarında bile oldukça sıcak olabiliyor. Yanınızda yedek tişört bulundurmanızı öneririz. Ayakkabı olarak da, başlangıç kurunda spor ayakkabı uygundur; ancak unutmayın kurlar ilerledikçe dersler ve partilerde bir çift dans ayakkabısına ihtiyacınız olacak.