• + (90) 534-020-7719
  • Salı - Pazar : 10:00 - 22:00 Pazartesi Kapalı

Blog

img

Sosyal Latin Danslarının Türkiye ve Dünyadaki Yeri

Latin dansı deyince akla ilk gelen Salsa olsa da; Bachata, Reggaeton gibi danslar da oldukça popülerdir. Başlıkta da belirttiğim gibi bu yazımızda "Sosyal Latin Dansı" kavramından bahsedeceğim.

Her ne kadar aklımızda oluşan görüntü parıltılı kıyafetlerle çılgınlar gibi dönen çiftler olsa da, bu işin kulüplerde dönen sosyalleşme boyutu da vardır.

Dans okullarında öğrenilen dansların pratiği genellikle haftasonu ya da hafta içi çıkılan mekanlarda yapılır. İster inanın ister inanmayın genellikle okulları tarafından düzenli olarak yapılan dans geceleri ülkemizde oldukça popülerdir.

Her ne kadar popülerdir desem de genele vurulduğunda Latin dansları ile ilgilenen kitle Dünya çapında bir azınlıktır, ancak bu azınlık her geçen gün büyümekte. Avrupa'da dans okullarının yanısıra gece boyu Salsa, Bachata, Reggaeton parçaları çalan Latin Pub'lar da mevcuttur. Yani haftanın hangi günü olursa olsun, dışarı çıktığınızda dans edebileceğiniz bir parti bulmanız mümkündür.

Ülkemizde ise bu durum sadece dans okullarının haftada 1-2 planladığı etkinliklerle gerçeleşmektedir. Hiç kimseyi tanımadığınız bir şehirde hatta ülkede kendinize en yakın Latin partisini bulup aldığınız 3-5 dans dersi ile kimseye ihtiyaç duymadan bir gece kulübünde eğlenmeniz mümkündür. Tabi bu sadece bir başlangıç. Ne kadar iyi dans o kadar eğlence....img

Ferİd Fİdan

En yakın arkadaşlarının babası tarafından çok kızılan yaramaz çocuktur. Genelde işi bilir de asıl sorunu pek işe gitmemesidir :)

Bİr Yorum Yap